КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
4 лютого 2015 року перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності повідомила, що сучасний та професійний правоохоронний спецназ в Україні створюють на базі спеціального підрозділу «Сокіл».
«У Києві з'явився перший професійний спецназ і шлях до цього був нелегкий", - наголосила голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.
Громадянин України.
Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.
У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.
Має наукове звання кандидат юридичних наук.
З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.
Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.
Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.
У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.
З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.
З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Вітаючи бійців Хатія Деканоідзе зазначила, що в Національній поліції України відтепер є ще один історичний день. «У Києві з'явився перший професійний спецназ", - наголосила вона і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.

Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.
«КОРД» має нову організаційну структуру і діятиме на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

Збройний напад на підприємця у Дніпропетровській області: стали відомі подробиці спецоперації
У затриманні зухвалих грабіжників задіяли КОРД.
26 Квітня 2017
Збройний напад на підприємця у Дніпропетровській області: стали відомі подробиці спецоперації (ФОТО)
У затриманні зухвалих грабіжників задіяли КОРД.

Збройний напад на підприємця у Дніпропетровській області: стали відомі подробиці спецоперації (ФОТО)

У затриманні зухвалих грабіжників задіяли КОРД. 

0-02-05-17ea3d8200b1c1d02acd7446485762fd253a6b5ea73efc666a59a0015604e5a1_full.jpg

"Пограбування бізнесмена, який торгував цементом, сталось два тижні тому. Зловмисники нахабно проникли у його приватний будинок, застрелили пса і вдерлися до оселі. Погрожуючи родині підприємця зброєю, винесли з будівлі всі золоті прикраси, після чого зникли на древніх "Жигулях", - розповів старший групи КОРД Сергій, який брав участь у спецоперації із затримання нападників.

0-02-05-c53b34b23ddbab64e19d966eff757593e2f7702247ffab774f7082299f803a0a_full.jpg

Оперативники карного розшуку встановили місцезнаходження лиходіїв – ті орендували квартиру в Дніпрі для сховку після пограбування оселі підприємця. На підмогу викликали КОРДівців. 

0-02-05-14d158cc75da15c596cc0a5fa6f3f12f72787071b810beac02b2b407cc45b9d4_full.jpg

"Затримали грабіжників у тих самих "Жигулях", щойно вони покинули орендовану квартиру і збирались відсидітись в іншій. У тайнику нападників виявлено пістолет ТТ, два пістолети ПМ, один із яких був з глушником. Правоохоронці також вилучили частину крадених золотих прикрас", - додали в дніпропетровському КОРДі.

0-02-05-4d3e87008b9808d8402f05162e0441b811841c27e6e6ac07ed7d88481840265b_full.jpg

Слідство у справі триває. 

 

КОРД
24 Квітня 2017
МАСШТАБНІ ПРАВООХОРОННІ НАВЧАННЯ НА КИЇВЩИНІ: ЯК МВС ПИЛЬНУВАТИМЕ БЕЗПЕКУ ГОСТЕЙ «ЄВРОБАЧЕННЯ» (ВІДЕО) (ФОТО)
У навчальному центрі Національної гвардії України в Нових Петрівцях завершилися тактико-спеціальні навчання з питань безпеки під час міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2017». У фінальній фазі було задіяно 600 правоохоронців та 50 одиниць техніки Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Держприкордонслужби. Навчання пройшли під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.

МАСШТАБНІ ПРАВООХОРОННІ НАВЧАННЯ НА КИЇВЩИНІ: ЯК МВС ПИЛЬНУВАТИМЕ БЕЗПЕКУ ГОСТЕЙ «ЄВРОБАЧЕННЯ» (ВІДЕО) (ФОТО)

У навчальному центрі Національної гвардії України в Нових Петрівцях завершилися тактико-спеціальні навчання з питань безпеки під час міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2017». У фінальній фазі було задіяно 600 правоохоронців та 50 одиниць техніки Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Держприкордонслужби. Навчання пройшли під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.

Правоохоронці відпрацювали тактику дій з припинення групових порушень громадського порядку, практичні дії пожежно-рятувальних підрозділів, відпрацювання в аеропорті «Бориспіль» під час прибуття офіційних делегацій, розблокування автотраси та визволення заручників, захоплених потенційними терористами.

За словами першого заступника міністра, головне завдання навчань – удосконалення дій особового складу та готовність до всіх ситуацій, які можуть виникнути. У підготовці правоохоронців беруть участь міжнародні інструктори.

До забезпечення правопорядку під час Євробачення буде залучено 16 тисяч працівників Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби та ДСНС. Особовий склад правоохоронних підрозділів переведено на посилений режим до 14 травня включно.

«Особовий склад всіх підрозділів розуміє свої завдання, які визначені. І, як завжди, продемонструє високу відповідальність і професійність. Тому всі емоції, вподобання – вбік, залишаємо тільки закон, професіоналізм, відповідальність і готовність надати допомогу нашим громадянам, якщо це буде необхідно», – підкреслив Сергій Яровий.

Він повідомив, що правоохоронцями вже проведені тренування на головних обєктах пісенного конкурсу «Євробачення»: в аеропорті «Бориспіль», Міжнародному виставковому центрі, який стане головною ареною конкурсу. Налагоджену взаємодію між різними структурними підрозділами.

«Ми плануємо провести навчання  у київському метрополітені, а також у наших ситуаційних центрах, які отримуватимуть та аналізуватимуть інформацію для прийняття ключових рішення у сфері безпеки», – повідомив Сергій Яровий.

За словами глави Нацполіції Сергія Князєва, сьогоднішні дії поліцейських були задовільними попри низку помилок, які необхідно усунути та зміцнити злагодженість дій  різних структур та підрозділів.

«Основна проблема – це розуміння особовим складом тих задач, які перед ними ставляться. Сьогодні ми показали декілька найбільш імовірніших сценарієв порушення громадської безпеки, а також алгоритмів силових блоків, які можливо спрогнозувати. Ми розуміємо, що працюємо в місті, де у нас громадяни, захист яких – наша основна задача», - зазначив Сергій Князєв.

Як повідомив командувач Нацгвардії Юрій Аллеров, з метою забезпечення охорони громадського порядку в місті Києві під час проведення «Євробачення-2017» будуть залучені близько 3 тисяч військовослужбовців НГУ. На випадок виникнення надзвичайних обставин ми готові залучити наші резерви.

«До складу кожного підрозділу входять військовослужбовців, які вільно володіють англійською мовою. Решта гвардійців матимуть розмовники та електронні перекладачі», – додав Юрій Аллеров. Він також підкреслив, що кожен з задіяних гвардійців пройшов курс спеціальної підготовки і буде належним чином екіпірований. Частина гвардійців на службу з охорони громадського порядку під час проведення «Євробачення» вийде у нових одностроях синього кольору.

ДСНС залучатиме два гелікоптери. Їхнє головне призначення - швидко дістатися до місця пригоди, попри можливі затори на дорогах.

«Найголовніше для нас, щоб Україну сприймали як державу, яка спроможна забезпечити публічний порядок та безпеку», – зазначив Сергій Яровий.

ВІДЕО: https://youtu.be/SyCLd1acd90

КОРД
19 Квітня 2017
«Де була вода, там був я!». Як за неповну п’ятирічку неповнолітній киянин з особливими потребами став майстром спорту з плавання (ФОТО)
Історія цієї родини особлива. Багатьох вона здивує. Небайдужі люди їй порадуються. А когось, можливо, надихне і навчить життя сприймати по-іншому – терпляче, успішно, з любов’ю.

«Де була вода, там був я!». Як за неповну п’ятирічку неповнолітній киянин з особливими потребами став майстром спорту з плавання (ФОТО)

Спецпроект КОРД – Сильні серця

Історія цієї родини особлива. Багатьох вона здивує. Небайдужі люди їй порадуються. А когось, можливо, надихне і навчить життя сприймати по-іншому – терпляче, успішно, з любов’ю.

У сімейному гнізді киян Кузьменчуків найдужче чекали появи сина. Майбутній батько Руслан прискіпливо обирав ім’я продовжувачу роду. Якогось дня коханій дружині Галині по-військовому відрапортував: буде в нас Богдан – Богом дана дитина…

4.jpg  

Богдан зі своїм люблячим батьком Русланом

Грім над вечір

21 березня 2001 року подружжя Кузменчуків порались по хазяйству. Але пізно ввечері у мами Галини почались перейми. За якийсь час на світ з’явився хлопчик. Батьки, побачивши малюка відчули потрясіння, однак одразу почали заспокоювати один одного, мовляв все буде добре… Щоправда, думки навипередки рилися в голові – як жити далі? У дитини було відсутнє ліве передпліччя… 

Подолавши розпач, подружжя прийняли в своє серце дитину з розумінням того що життя відтепер змінилося для них.

- Малий народився таким, яким народився, - розповідає Руслан. Однак ми не плакали, не жалілися та не дозволяли іншим жаліти Богдана. Ми зрозуміли, що не варто щадити малого, а підтримувати і потихеньку допомагати. Він завжди був і буде таким як інші! 

Тим більше лікарі запевнили, що таке трапляється і більше нічого не пояснювали. Лише розводили руками. Тож батьки не лише впустили ситуацію в свої серця. Вони зробили неможливе, а саме - виробили єдину тактику дій. На одній з сімейних нарад, зокрема, постановили: відтепер у родині один настрій для всіх – усміхатись один одному і, найголовніше, багато працювати над всебічним розвитком дитини. Особливість сина зміцнила родину, зробила одним цілим. 

До виховання долучилися бабусі і дідусі. Вони разом із батьками всіляко допомагали в хазяйстві. Сиділи з непосидющим малим. Грались.

Потім почалася школа. Богдана віддали в звичайну загальноосвітню 11-річку на київській Борщагівці. З малих літ навіть записали в гурток з вивчення англійської мови. Однак у 11-річному віці змужнілий хлопець батькам категорично заявив: англійська буде між заняттями з плавання!

 2.jpg

 «Завжди будьте веселими і позитивними» -

рецепт Богдана для своїх однолітків

Омріяна вода  

Ми завше хотіли і щоденно наполягали, аби Богдан займався спортом. Це йому потрібно, як повітря. Тим більше й лікарі порадили: треба сина залучати до фізичних навантажень, бо особливості організму того вимагають. Та виявилося це не просто, активного підлітка з особливими потребами не приймали басейни Києва! Однак від долі не втечеш… Наостанок заглянувши ще до однієї будівлі басейну, тато Руслан випадково познайомився з Раїсою Юріївною Лагутенко, майбутнім тренером сина. В ту годину саме йшло тренування з такими ж дітками. 

- Я сам бачив як вони тримаються на воді, навіть з ДЦП!!! - продовжує Руслан і одразу додає, що без наганяю батьків та самовідданості тренерів не було б і перших спортивних результатів. 

Малий поволі освоївся у спорті. Пізніше сам зрозумів, що без цього немає дня нього ні дня нинішнього і тим більше - завтрашнього. Так Богдан увійшов у велике плавання.   

- Пригадую, як батьки вперше привели мене в басейн на столичному Печерську. Дуже хвилювався. А тут ще й тренери почали кепкувати наді мною, мовляв чи не потону? Кажу – ні і не вагаючись стрибаю в басейн і починаю плисти як можу. Коли ж вийшов, мене хтось із тренерів навіть похвалив, - пригадує Богдан. 

Коли ж одягнувся знову підійшов до тренерів. Цікавився, чи зможу чогось досягти, бо є проблема – немає руки. На це наставники лише усміхнулись: бачимо, знаємо, навчимо! Головне, аби було бажання! 

Так почалися тренування. Спочатку вони були через день. Однак з часом  тренувань побільшало. Відтепер спортсмен  був іще під одним пильним поглядом тренера Яни Миколаївни Ситнікової. З кожним тижнем наставники додавали хлопцеві фізичних навантажень – віднині перед плаванням хлопець мав відвідувати спортзал – багато бігав, качав прес і віджимався. Суворий тренер Олексій Сергійович Цілувальников контролював кожен рух Богдана. 

Іще юний спортсмен згадує, як його батьки не могли витягнути з води, коли був зовсім малим. «Люблю озера, ріки, - каже він. – Де була вода, там був я! З неї мене важко було витягнути. Навіть тоді, коли на вулиці пробирало  холоднечею».

 1.jpg

 Усі ці нагороди Богдан здобув за неповних п’ять років

Перше визнання

Того дня однолітки Богдана мали їхати на змагання з легкої атлетики. Та сталось непередбачуване. Один із спортсменів захворів, а заміни йому не було. Хтось враз згадав про Богдана. Багато плаває. Бігає на шкільному стадіоні поблизу дому. Це ж який шанс укомплектувати команду і не зірвати змагання. 

- Це були мої перші спортивні перегони, - знову пригадує Богдан і похапцем додає, що хотів будь-що перемогти! Так і сталось. Оплески. Диплом. Медаль. Купа емоцій. Найбільше вразило, що я самотужки досяг цієї перемоги і це моє перше визнання. 

За неповних 5 літ Богдан завоював багато нагород. Всі свої здобутки вирішив розвішати на стінах у своїй кімнаті. Так і зробили. Місця на стінах залишилось зовсім мало. 

- Найбільше мені запам’ятались змагання з плавання на Кубку України, - каже Богдан. – Пропливаю фінішних 50 метрів. Торкаюсь бортика басейну. Краєм ока бачу біжить секундант. Показує таймер, а на ньому - результат майстра спорту. Я мав радуватись успіху, але натомість розгубився.

 3.jpg

  Родина Кузменчуків успіхам сина особливо завдячує тренерам – Раїсі Лагутенко, Яні Ситніковій та Олексію Цілувальникову

 Рецепти успіху

 На досягнутих успіхах родина Кузьменчуків зупинятися не збирається. Особливо Богдан. Наразі він посилено готується до Чемпіонату України з плавання. Потім, каже, буде видно.

 - Варто ставити перед собою цілі і досягати їх,- ділиться рецептами свого успіху Богдан. - А ще - завжди будьте веселими і позитивними. Не сприймайте погані речі близько до серця. Добре, коли вас оточують хороші друзі. Разом радійте. Діліться один із одним своїми досягненнями. І, головне – старайтеся ніколи не сумувати.

Батько юного спортсмена Руслан доповнює сина.

- Більше жартуйте над своїми проблемами, – наполягає він. – Приділяйте багато уваги дітям, допомагайте їм і також будьте для них друзями. Вони цього потребують. І найголовніше: часом прикидайтеся дітьми, допоки вони ростуть.

Це один з тисяч прикладів, як в країні не пристосованій для подібних дітей, вони щогодини виборюють право на життя!

Борються за таких дітей не байдужі люди, особливо - тренери! Вони кожен рік оббивають пороги столичних басейнів. Ламають систему водних установ, яка головним чином спрямована на отримання прибутку. Вони борються за своїх вихованців, аби вони мали де тренуватись. Радують й результати: за перші місця на параолімпійських змаганнях ми всі радіємо - ЦЕ НАШІ вибороли перемогу. Це наші захищають честь країни і підвищують її імідж на міжнародній арені.   

P.S. Якось працівник Департаменту організації діяльності КОРД Національної поліції України Ярослав увечері вийшов на стадіон розім’ятись. На вулиці заметіль, обривистий вітер. Тут він угледів Богдана, який завзято намотував круги на стадіоні. «Познайомились, розговорились, далі - слів забракло, - каже Ярослав. - Найбільше мені імпонує жага хлопця до перемоги. Він вартий, аби з нього брали приклад його однолітки».

Тепер вони разом тренуються. 15-літній майстер спорту з плавання Богдан Кузменчук і боєць спецпідрозділу КОРД Ярослав. 

Тренуються, аби отримати перемогу!

Кожен над собою!

КОРД
12 Квітня 2017
Штурм Маріупольського порту: КОРД скрутив "терористів" (ВІДЕО) (ФОТО)
На Донеччині пройшли масштабні навчання поліцейського спецназу.

Штурм Маріупольського порту: КОРД скрутив "терористів" (ВІДЕО) (ФОТО)

На Донеччині пройшли масштабні навчання поліцейського спецназу.

PM370image008.jpg

PM81image011.jpg

PM320image004.jpg

У рамках тактичних навчань із залученням техніки бійцям поліції особливого призначення належало звільнити адмінбудівлю Маріупольського порту від озброєних "терористів".

PM657image007.jpg

PM698image009.jpg

PM725image006.jpg

"Складність завдання полягала у розташуванні будівлі. Як відомо, вона знаходиться на крутому схилі", - розповів старший групи Андрій.

PM757image013.jpg

PM765image005.jpg

PM870image003.jpg

Він також додав, що прийняв рішення "брати" захоплений порт силами двох штурмових груп.

PM916image012.jpg

PM952image010.jpg

PM989image002.jpg

"Бійці швидко зайшли у будівлю з двох боків і вже у самому приміщенні "знешкодили" двох озброєних "злочинців", - підсумував співрозмовник.

Відео: https://youtu.be/7gcntfvv9oQ


Висловлюємо вдячність прес-службі поліції Донеччини

за сприяння в наданні інформації і фотографій 

КОРД
1 2 3 4 5

Завдання КОРД

 • Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;
 • Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;
 • Звільняє заручників;
 • Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;
 • Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;
 • Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;
 • Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;
 • Забезпечує здійснення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Інтерактив

Показати
 • Фото
 • Відео
 • Всі

Вимоги до кандидатів
на службу КОРД

Підрозділи спеціальних операцій комплектуються на добровільних засадах і контрактній основі особами, які:
мають досвід практичної роботи (служби) в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Збройних силах, Службі безпеки України не менше трьох років;
брали участь у проведенні антитерористичної операції у складі підрозділів, утворених відповідно до законодавства України
пройшли спеціальне психологічне та медичне обстеження, за результатами яких визнані придатними до проходження служби у підрозділах проведення спеціальних операцій;
успішно здали нормативи з фізичної підготовки та пройшли п’яти-добовий курс на витривалість;
пройшли спеціалізоване навчання у Департаменті організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії та успішно здали іспити;
пройшли співбесіду із керівництвом Департаменту КОРД
Кандидат (за наявності його згоди) на заміщення посади у відділі проведення спеціальних операцій спецпідрозділу КОРД може бути опитаний спеціалістом служби із застосуванням комп’ютерного поліграфа.
Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.
У повсякденній службово-бойовій діяльності працівники спецпідрозділу КОРД неухильно дотримуються положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Національної поліції та Присяги поліцейського.