КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України


Challenge KORD1


 

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ особливого призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
"Ще з часів Радянського Союзу в міліції були сформовані різні спецпідрозділи, але не існувало єдиної тактики і стратегії в підготовці бійців, кожен начальник показував своє кунг-фу, використовуючи отриманий раніше досвід. Приходили туди дослужувати з ПДВ, спецназу ГРУ. Серед командирів були і військові, які пройшли Афганістан. Так і наповнювалося кадрами", - пригадує генерал Руденко.
Сьогодні ж спецназ поліції, за його словами, це елітний підрозділ, з високим рівнем професійної підготовки, жорсткими критеріями відбору та єдиними стандартами.

"По суті, ми готуємо штурмові загони, які працюють в умовах міста, забезпечуючи затримання небезпечних правопорушників…", – додає заступник Голови Нацполіції Олексій Руденко.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,

Заступник Голови Національної поліції України

генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.

Громадянин України.

Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.

У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.

Має наукове звання кандидат юридичних наук.

З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.

Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.

Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.

У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.

З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.

З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.
Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.

«КОРД» має нову організаційну структуру і діє на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.
Під керівництвом досвідчених інструкторів створюється універсальна школа поліцейського спецназу, де бійців навчають єдиній тактиці дій, стилю ведення вогню, прийомам рукопашного бою тощо.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

ПРИКАРПАТСЬКІ КОРДІВЦІ ЗДАЛИ КРОВ НА ПОРЯТУНОК ЖИТТЯ ДИТИНИ
ПРИКАРПАТСЬКІ КОРДІВЦІ ЗДАЛИ
КРОВ НА ПОРЯТУНОК ЖИТТЯ
ДИТИНИ
16 Серпня 2017
ПРИКАРПАТСЬКІ КОРДІВЦІ ЗДАЛИ КРОВ НА ПОРЯТУНОК ЖИТТЯ ДИТИНИ (ФОТО)
Керівник спецпідрозділу «КОРД» (корпусу оперативно-раптової дії) ГУНП в Івано-Франківській області разом з підлеглими прийшли на обласну станцію переливання крові, щоб здати кров та допомогти врятувати життя маленького хлопчика із Тлумацького району.

ПРИКАРПАТСЬКІ КОРДІВЦІ ЗДАЛИ КРОВ НА ПОРЯТУНОК ЖИТТЯ ДИТИНИ (ФОТО)

Керівник спецпідрозділу «КОРД» (корпусу оперативно-раптової дії) ГУНП в Івано-Франківській області разом з підлеглими прийшли на обласну станцію переливання крові, щоб здати кров та допомогти врятувати життя маленького хлопчика із Тлумацького району.

Чутка про те що 2,5-річний хлопчик Павло Гергелюк, житель с.Королівка Тлумацького району обпікся кип’ятком, дійшла до керівника новоствореного підрозділу «КОРД» і він негайно прийняв рішення здати кров на порятунок маленького життя. Про тривожну звістку повідомив колег і всі хлопці, невагаючись, вирішили також здати кров для хлопчика, який зараз знаходиться у реанімації із тяжкими опіками шкіри.

Як зазначив керівник підрозділу «КОРД» підполковник поліції Віталій Гаврилюк: «Я знаю цю родину, вони мої земляки. Про нещасний випадок з хлопчиком, який потрапив у кип’яток і обпік 50 відсотків тіла я розказав колегам і хлопці відразу сказали, що ідуть разом зі мною здати кров. Сподіваємося, що дитина видужає. За його життя боряться лікарі».

Сектор комунікації Головного управління
Національної поліції в Івано-Франківській області

КОРД
7 Серпня 2017
В Одесі затримано мобільну етнічну злочинну групу наркоділків, які збували важкі наркотики (ВІДЕО) (ФОТО)
Співробітники підрозділу протидії наркозлочинності ГУНП в Одеській області та спецпідрозділу «КОРД» ГУНП затримали двох чоловіків та жінку, які організували збут наркотичного засобу – метадон. Крім 100 грамів важкого наркотику, в них вилучено більше 10 кг макової соломки та 100 грамів розчину опію. В теперішній час вони в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України затримані та поміщені до ізолятору тимчасового тримання.

В Одесі затримано мобільну етнічну злочинну групу наркоділків, які збували важкі наркотики (ВІДЕО) (ФОТО)

Співробітники підрозділу протидії наркозлочинності ГУНП в Одеській області та спецпідрозділу «КОРД» ГУНП затримали двох чоловіків та жінку, які організували збут наркотичного засобу – метадон. Крім 100 грамів важкого наркотику, в них вилучено більше 10 кг макової соломки та 100 грамів розчину опію. В теперішній час вони в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України затримані та поміщені до ізолятору тимчасового тримання.

Враховуючи те, що актуальною проблемою для правоохоронців є боротьба з розповсюдженням наркотичних речовин шляхом закладок, працівники поліції отримали інформацію про те, що троє зловмисників шляхом закладок, розповсюджують на території міста Одеси та області наркотичні засоби. Перевіряючи вказану інформацію поліцейські встановили, що злочинну групу організував 27-річний чоловік, який з метою незаконного збагачення розробив детальний план придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичного засобу «метадон».

Для збуту наркотиків, у якості безпосередніх виконавців він залучив свою 26-річну співмешканку та 25-річного товариша, яким довів план дій, розподіливши між ними їх ролі у вчиненні вказаного кримінального правопорушення. Переслідуючи корисливі мотиви, подільники надали свою згоду.До обов’язків співмешканки входило отримання по телефону замовлень і повідомлення наркозалежним клієнтам, куди вони мають прибути за дозою. Третій учасник злочинного тріо виконував роль фасувальника та розвозив дози у схованки. Надходження коштів на банківські карткові рахунки контролював безпосередньо ватажок групи.

Етнічна група була мобільною і працювала, як на території м. Одеси, так і та території сільських районів Одеської області. Аби не потрапити в поле зору правоохоронців наркоділки на 2-3 доби винаймали житло у різних населених пунктах, постійно змінюючи свою локацію. Коло їх наркозалежних клієнтів коливалося від 20 до 30 осіб, які сплачували за одну дозу важкого наркотику по 400 гривень.

В рамках невідкладних слідчих дій були проведені обшуки за місцем мешкання вказаних осіб, в ході яких за двома адресами були виявлені та вилучені речові докази їх злочинної діяльності, а саме: 100 гр. метдону, 10 кг. макової соломки та 100 гр. розчинного опію, блокноти з записами адрес, банківські картки, електронні ваги, мобільні телефони, сім-картки та приладдя для упаковки наркотичних засобів. Під час обшуку автомобіля "Volkswagen Passat", який наркоділки використовували для своєї злочинної діяльності, були вилучені документи, банківські картки, мобільні телефони та грошові кошти, здобуті злочинним шляхом у сумі 8 100 грн. та 2,5 тис. доларів США. Вилучене направлено на експертне дослідження.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження, передбачене ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна. Слідство триває.

Відео: https://youtu.be/iLttoVRQGzE

Відділ комунікації поліції в Одеській області

КОРД
2 Серпня 2017
Упродовж серпня 2017 року в Національній поліції України відбудеться тестування кандидатів, які виявили бажання проходити службу в поліцейському спецназі

Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад у підрозділах поліції особливого призначення «КОРД»

Упродовж серпня 2017 року в Національній поліції України відбудеться тестування кандидатів, які виявили бажання проходити службу в поліцейському спецназі. Конкурс на заміщення вакантних посад оголошений в управліннях «КОРД» головних управлінь Національної поліції в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та м. Києві.

До тестувань допускаються особи виключно з числа поліцейських.
Первинне анкетування поліцейських організовується в управліннях «КОРД» головних управлінь Національної поліції в зазначених областях з подальшим надсиланням анкет до Департаменту «КОРД» Національної поліції України.

Термін подачі анкет – до 31 серпня 2017 року.

Етапи тестування кандидатів у підрозділи «КОРД»:

1. Заповнення і опрацювання анкетних даних кандидатів;
2. Перевірка стану фізичної підготовки;
3. Перевірка рівня вогневої підготовки;
4. Психологічне тестування кандидатів.
5. 5-ти добовий курс на витривалість.
6. Співбесіда.
7. Двомісячний курс навчання у Центрі підготовки підрозділів особливого призначення Національної поліції України.

 Вимоги до кандидатів:
  
• досвід служби органах внутрішніх справ, Національній поліції України не менше 3-х років або участь у проведенні антитерористичної операції;
• придатність до служби в поліції за станом здоров’я;
• фізична підготовленість.

Особисті якості кандидатів:

• стресостійкість;
• уміння і бажання працювати в команді;
• висока мотивація до правоохоронної роботи;
• організаторські здібності;
• рішучість;
• ініціативність;
• активність;
• упевненість у собі;
• бажання до постійного самовдосконалення.
КОРД
31 Липня 2017
У Дніпрі КОРД затримав чотирьох розбійників (ФОТО)
Зухвалі молодики підозрюються у вчиненні серії жорстоких розбоїв на мешканців міста й області

У Дніпрі КОРД затримав чотирьох розбійників (ФОТО)

Зухвалі молодики підозрюються у вчиненні серії жорстоких розбоїв на мешканців міста й області

"Нальоти відбувалися за одним і тим же сценарієм з періодичністю один – два рази на місяць. В жертви обирали, як правило, жінок. Хтось з молодиків телефонував і представлявся працівником служби доставки квітів. І як тільки відкривалися двері, зловмисники у балаклавах вдиралися у помешкання, зв’язували хазяйку і погрожуючи предметом, схожим на пістолет, грабували оселю", - розповіли в поліцейському главку Дніпра.

Тут також додали, що лиходії не перебирали нічим. Забирали все, що мало бодай якусь цінність – комп’ютерну техніку, одяг, уганяли автомобілі.

Тим часом у тамтешньому КОРДі повідомили, що спецоперація із затримання кривдників готувалися ретельно і пройшла одночасно за кількома адресами.

"Нападники затримані. У деяких лиходіїв вилучили награбоване", - підсумував старший групи КОРД, який брав участь в спецоперації.

 Наразі всі зловмисники знаходиться під вартою.
  
Слідство у справі продовжується.
КОРД
1 2 3 4 5

Завдання КОРД

 • Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;
 • Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;
 • Звільняє заручників;
 • Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;
 • Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;
 • Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;
 • Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;
 • Забезпечує здійснення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Інтерактив

Показати
 • Фото
 • Відео
 • Всі

Вимоги до кандидатів
на службу КОРД

Підрозділи спеціальних операцій комплектуються на добровільних засадах і контрактній основі особами, які:
мають досвід практичної роботи (служби) в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Збройних силах, Службі безпеки України не менше трьох років;
брали участь у проведенні антитерористичної операції у складі підрозділів, утворених відповідно до законодавства України
пройшли спеціальне психологічне та медичне обстеження, за результатами яких визнані придатними до проходження служби у підрозділах проведення спеціальних операцій;
успішно здали нормативи з фізичної підготовки та пройшли п’яти-добовий курс на витривалість;
пройшли спеціалізоване навчання у Департаменті організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії та успішно здали іспити;
пройшли співбесіду із керівництвом Департаменту КОРД
Кандидат (за наявності його згоди) на заміщення посади у відділі проведення спеціальних операцій спецпідрозділу КОРД може бути опитаний спеціалістом служби із застосуванням комп’ютерного поліграфа.
Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.
У повсякденній службово-бойовій діяльності працівники спецпідрозділу КОРД неухильно дотримуються положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Національної поліції та Присяги поліцейського.