КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ особливого призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
"Ще з часів Радянського Союзу в міліції були сформовані різні спецпідрозділи, але не існувало єдиної тактики і стратегії в підготовці бійців, кожен начальник показував своє кунг-фу, використовуючи отриманий раніше досвід. Приходили туди дослужувати з ПДВ, спецназу ГРУ. Серед командирів були і військові, які пройшли Афганістан. Так і наповнювалося кадрами", - пригадує генерал Руденко.
Сьогодні ж спецназ поліції, за його словами, це елітний підрозділ, з високим рівнем професійної підготовки, жорсткими критеріями відбору та єдиними стандартами.

"По суті, ми готуємо штурмові загони, які працюють в умовах міста, забезпечуючи затримання небезпечних правопорушників…", – додає заступник Голови Нацполіції Олексій Руденко.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,

Заступник Голови Національної поліції України

генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.

Громадянин України.

Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.

У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.

Має наукове звання кандидат юридичних наук.

З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.

Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.

Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.

У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.

З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.

З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.
Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.

«КОРД» має нову організаційну структуру і діє на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.
Під керівництвом досвідчених інструкторів створюється універсальна школа поліцейського спецназу, де бійців навчають єдиній тактиці дій, стилю ведення вогню, прийомам рукопашного бою тощо.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

На Франківщину відправили особливу поліцію
На Франківщину відправили особливу поліцію
23 Червня 2017
На Франківщину відправили особливу поліцію (ФОТО)
Спецпідрозділ КОРД поповнився новими бійцями. Усі вони пройшли кількатижневий спеціалізований вишкіл і сьогодні, 23 червня, відбули для подальшої служби до Івано-Франківської поліції

На Франківщину відправили особливу поліцію (ФОТО)

Спецпідрозділ КОРД поповнився новими бійцями. Усі вони пройшли кількатижневий спеціалізований вишкіл і сьогодні, 23 червня, відбули для подальшої служби до Івано-Франківської поліції. 

 "Два місяці потужної підготовки в Центрі підготовки підрозділів поліції особливого призначення КОРД пішли вам на користь. І це лише початок. Далі професія спецназівця стане для вас ремеслом, що має будуватись на м’язовій пам’яті", - сказав, вітаючи випускників, заступник Глави Нацполіції генерал поліції третього рангу Олексій Руденко.

Він також закликав новоспечених бійців поліцейського спецназу щоденно тренуватись і особливо звертати увагу на процес планування спеціальних поліцейських операцій. "Саме цього вас вчили досвідчені інструктори і саме від цього залежатиме успіх їх виконання", - додав Олексій Руденко і заодно побажав бійцям КОРД завжди у повному складі повертатись до своїх підрозділів і рідних людей. 

Натомість керівник Івано-Франківського обласного поліцейського главку полковник поліції Віктор Шкутов повідомив про те, що правоохоронці давно чекають на особливу поліцію. "На всіх вас чекає новий штатний розпис і після прибуття в регіон усіх бійців одразу призначать на посади. Ви також матимете гарні приміщення і спортивний зал", - сказав Віктор Шкутов. 

За його словами, керівництво поліції вже виділило майже мільйон гривень на облаштування поліцейського спецназу. "Тож успіхів усім вам і ще раз успіхів". – підсумував Віктор Шкутов.

КОРД
22 Червня 2017
У ДНІПРІ КОРД ЗНЕШКОДИВ "ВОРОЖУ" ДРГ (ФОТО)
У Дніпрі під егідою Служби безпеки України відбулись масштабні антитерористичні навчання. За легендою, тамтешньому поліцейському спецназу належало знешкодити диверсійно-розвідувальну групу

У ДНІПРІ КОРД ЗНЕШКОДИВ "ВОРОЖУ" ДРГ (ФОТО)

У Дніпрі під егідою Служби безпеки України відбулись масштабні антитерористичні навчання. За легендою, тамтешньому поліцейському спецназу належало знешкодити диверсійно-розвідувальну групу 

"Навчання пройшли на базі зенітного ракетного підрозділу Збройних Сил України та Придніпровській теплоелектростанції", - повідомляють в дніпровському обласному КОРДі. 

Спецпризначенці також наголошують, що були задіяні до проведення спеціальної поліцейської операції із затримання "ворожої" диверсійно-розвідувальної групи. 

"Сама ж спецоперація проводилась в ангарі з ремонту металевих конструкції неподалік військової частини, де виявили і затримали двох "диверсійників" під виглядом робочих", - додав керівник спецоперації. 

Відео: https://youtu.be/nL89WURp-O0

КОРД
19 Червня 2017
У Харкові КОРД знешкодив озброєних вимагачів (ФОТО)
У Харкові сьогодні, 19 червня, правоохоронці затримали озброєних вимагачів. Про це повідомив керівник однієї зі штурмових груп Управління КОРД тамтешнього главку поліції.

У Харкові КОРД знешкодив озброєних вимагачів (ФОТО)

У Харкові сьогодні, 19 червня, правоохоронці затримали озброєних вимагачів. Про це повідомив керівник однієї зі штурмових груп Управління КОРД тамтешнього главку поліції. 

"Групу посібників для вимагання грошей в заможних людей сколотив колишній засуджений. На його совісті двоє вбитих правоохоронців. За це злодіяння рецидивіст відсидів 15 років, а вийшовши на волю – знову взявся за старе. Щоправда цього разу вирішив не вбивати, а грабувати", – розповів наш співрозмовник.

Він також додав, що кількома місяцями раніше лиходії в масках увірвалися до помешкання місцевої жительки. Там під дулами пістолетів погрожували розправитись з її батьком, сином і маленькою донькою. Коли ж в квартиру увійшла хазяйка, зловмисники зв’язали її і почали душити, вимагаючи 200 тисяч доларів США.

Коли ж господиня знепритомніла, вимагачі перевернули верх дном квартиру – вкрали 5 тисяч доларів і золоті прикраси.     

"Взяли ж лиходіїв, коли ті планували наступний розбій", - зазначили в поліцейському спецназі Харкова і додали, що затримували озброєну злочинну групу одразу за двома адресами. При собі розбійники мали бойові пістолети, однак скористатись зброєю не встигли.

Слідчі обласного управління поліції розплутують справу статтею розбій Кримінального кодексу України. Затриманим грозить позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Відео: https://youtu.be/oMjE9-cgkN8

КОРД
6 Червня 2017
ПРАЦІВНИКИ ДЕПАРТАМЕНТУ ЗАХИСТУ ЕКОНОМІКИ ПРИПИНИЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО "КОНВЕРТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ" (ФОТО)
Щоденний оборот «конверту» становив від 500 тисяч до 12-ти мільйонів гривень. Оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції, слідчі київської поліції та працівники прокуратури м. Києва за участю КОРД провели санкціоновані обшуки на території міст Дніпро та Київ.

ПРАЦІВНИКИ ДЕПАРТАМЕНТУ ЗАХИСТУ ЕКОНОМІКИ ПРИПИНИЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО "КОНВЕРТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ" (ФОТО)

Щоденний оборот «конверту» становив від 500 тисяч до 12-ти мільйонів гривень. Оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції, слідчі київської поліції та працівники прокуратури м. Києва за участю КОРД провели санкціоновані обшуки на території міст Дніпро та Київ. Правоохоронці вилучили понад 4,5 мільйона гривень.

Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції встановили, що на території двох мегаполісів діє злочинна група, яка допомагаєпідприємствам реального сектору економіки «відмивати» гроші.

В межах кримінального провадження, відкритого слідчим управлінням ГУНП у м. Києві, правоохоронці провели процесуальні заходи та задокументували злочинну діяльність «конвертаційного центру».

Встановлено, що до складу «центру» входили фіктивні фірми, зареєстровані у Київській, Дніпропетровській областях та м. Києві. Його послугами щодомінімізації податків користувалися суб’єкти господарювання. Щоденно через «конвертаційний центр» «проходило» від 500 тисяч до 12 мільйонів гривень.

Безпека протиправної діяльності даної «фінансової організації» забезпечувалася власною службою охорони. Бухгалтери обслуговувалифіктивні фірми та фірми-транзетери, а кур’єри займалися зняттям готівки убанківських установах та безпосередньо контактували з клієнтами. Крім того, оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції встановили і організаторів «конвертаційного центру».

1 червня у містах Дніпро та Київ працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції, слідчого управління ГУНП в місті Києві за процесуального керівництва прокуратури м. Києва із залученням працівників КОРД провели санкціоновані обшуки в офісах «конвертаційного центру» та автомобілях кур’єрів. До речі, один із офісів знаходився в культурно-релігійному центрі.

Правоохоронці вилучили понад 4,4 мільйона гривень та 3,3 тисячі доларів США,    79 печаток та штампів суб’єктів господарювання, фінансово-господарську документацію. Окрім того вилучено зброю та набої до неї, комп’ютерну техніку та чорнові записи.

Триває слідство.

 

Департамент захисту економіки

Національної поліції України

КОРД
1 2 3 4 5

Завдання КОРД

 • Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;
 • Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;
 • Звільняє заручників;
 • Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;
 • Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;
 • Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;
 • Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;
 • Забезпечує здійснення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Інтерактив

Показати
 • Фото
 • Відео
 • Всі

Вимоги до кандидатів
на службу КОРД

Підрозділи спеціальних операцій комплектуються на добровільних засадах і контрактній основі особами, які:
мають досвід практичної роботи (служби) в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Збройних силах, Службі безпеки України не менше трьох років;
брали участь у проведенні антитерористичної операції у складі підрозділів, утворених відповідно до законодавства України
пройшли спеціальне психологічне та медичне обстеження, за результатами яких визнані придатними до проходження служби у підрозділах проведення спеціальних операцій;
успішно здали нормативи з фізичної підготовки та пройшли п’яти-добовий курс на витривалість;
пройшли спеціалізоване навчання у Департаменті організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії та успішно здали іспити;
пройшли співбесіду із керівництвом Департаменту КОРД
Кандидат (за наявності його згоди) на заміщення посади у відділі проведення спеціальних операцій спецпідрозділу КОРД може бути опитаний спеціалістом служби із застосуванням комп’ютерного поліграфа.
Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.
У повсякденній службово-бойовій діяльності працівники спецпідрозділу КОРД неухильно дотримуються положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Національної поліції та Присяги поліцейського.