КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
4 лютого 2015 року перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності повідомила, що сучасний та професійний правоохоронний спецназ в Україні створюють на базі спеціального підрозділу «Сокіл».
«У Києві з'явився перший професійний спецназ і шлях до цього був нелегкий", - наголосила голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.
Громадянин України.
Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.
У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.
Має наукове звання кандидат юридичних наук.
З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.
Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.
Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.
У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.
З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.
З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Вітаючи бійців Хатія Деканоідзе зазначила, що в Національній поліції України відтепер є ще один історичний день. «У Києві з'явився перший професійний спецназ", - наголосила вона і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.

Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.
«КОРД» має нову організаційну структуру і діятиме на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

На Сумщині бійці КОРД здали кров для онкохворих дітей
На Сумщині бійці КОРД здали
кров для онкохворих дітей
18 Січня 2017
На Сумщині бійці КОРД здали кров для онкохворих дітей (ФОТО)
Напередодні дня Соборності 25 працівників поліції спецпідрозділу КОРД ГУНП області завітали до Сумського обласного центру служби крові, аби здати кров для відділення онкогематології обласної дитячої клінічної лікарні.

На Сумщині бійці КОРД здали кров для онкохворих дітей (ФОТО)

Напередодні дня Соборності 25 працівників поліції спецпідрозділу КОРД ГУНП області завітали до Сумського обласного центру служби крові, аби здати кров для відділення онкогематології обласної дитячої клінічної лікарні.

3

Працівники управління Корпусу оперативно-раптової дії ГУНП України в Сумській області розпочали 2017 рік організованою кровоздачею в Сумському обласному центрі служби крові, де розпочалася акція, присвячена Дню Соборності України. Правоохоронці здавали кров для онкохворих дітей відділення гематології.

5

«Сьогодні нашими донорами стали працівники поліції, - говорить лікар-трансфузіолог, заввідділенням заготівлі крові СОЦСК Владислав Світайло. – Так традиційно склалось, що саме правоохоронці першими відгукуються на подібні акції, адже саме вони як ніхто інший розуміють ціну життя, ціну крові. Цього разу поліцейські спецпідрозділу КОРД прийшли підтримати онкохворих дітей гематологічного відділення, які постійно потребують донорської крові, і ми щиро вдячні їм за допомогу».

6

І хоча для підрозділу КОРД це перший досвід організованої здачі крові, адже підрозділ створений лише восени минулого року, багато поліцейських вже здавали кров й раніше - під час попередніх акцій, або й від себе особисто. До того ж серед співробітників є постійні донори.

7

«До нас і раніше звертались за допомогою, - говорить один із бійців спецпідрозділу КОРД, - коли ми ще служили в спецпідрозділі УБОЗу «Сокіл». Тоді ми, як і сьогодні, всім підрозділом приїхали до донорського центру, здали кров й зрозуміли, яка є потреба в такій допомозі людям, надати яку дуже просто, але мало хто може допомогти чи то із-за стану здоров’я, чи то із-за небажання. Тому, своїм прикладом, закликаємо всіх небайдужих людей, особливо працівників силових структур, аби не стояли осторонь, а завжди приходили на допомогу».

8

Всі «кордівці» успішно здали такі вкрай необхідні 450 мл крові, врятувавши цим чиєсь життя, за що медпрацівники щиро подякували поліцейським за небайдужість та готовність відгукнутись на допомогу. А працівники поліції в свою чергу вкотре довели, що готові допомагати громадянам у будь-яких ситуаціях, а тим паче коли йдеться про збереження життя і здоров’я людей, особливо дітей.

Відділ комунікації поліції Сумської області

КОРД
16 Січня 2017
На Дніпропетровщині КОРД упіймав бузувіра-вбивцю (ФОТО)
Як стало відомо, лиходій полював на одиноких пенсіонерів

На Дніпропетровщині КОРД упіймав бузувіра-вбивцю (ФОТО)

Як стало відомо, лиходій полював на одиноких пенсіонерів

Надзвичайна подія днями сколихнула Павлоградщину – тут в приміській електричці жорстоко побили одинокого пенсіонера. Від отриманих травм 59-річний ветеран праці помер до приїзду швидкої допомоги. Натомість трофеєм нападника стали 100 гривень і старий телефон убитого.

2.jpg

«Для затримання зловмисника кордівці разом із оперативниками місцевого карного розшуку виїхали за адресою проживання його родини. Там заблокували можливі шляхи втечі підозрюваного, а потім на подвір’ї затримали підозрюваного», - повідомляють в Управлінні КОРД обласної поліції м. Дніпра.

3.jpg

І додають: бузувір явно не контролював себе. Він настільки познущався над пенсіонером, що на ньому не було живого місця – одне кроваве місиво.

1.jpg

У повідомленні також йдеться, що родина підозрюваного, аби захистити бузувіра, підняла пів села і розпочала травлю проти правоохоронців.

Наразі з лиходієм працюють слідчі.

4.jpg

Справа розслідується за ст. 121 ч. 2 Кримінального кодексу України.

Затриманому загрожує від 7 до 10 років в'язниці.

КОРД
11 Січня 2017
"Відібрали купу валюти і зникли на авто жертви". Як КОРД грабіжників у Харкові затримував (ФОТО)
Банду з чотирьох нападників працівники КОРД з оперативниками карного розшуку затримали за "гарячими" слідами

"Відібрали купу валюти і зникли на авто жертви". Як КОРД грабіжників у Харкові затримував (ФОТО)

Банду з чотирьох нападників працівники КОРД з оперативниками карного розшуку затримали за "гарячими" слідами

«Подія сталася сьогодні зранку. Зловмисники напали на бізнесмена і відібрали в нього 10 тисяч доларів, 30 тисяч гривень і 4 тисячі євро. На додаток нападники ще й заволоділи іномаркою підприємця», - повідомляють в Управлінні КОРД Слобожанської обласної поліції і одразу додають: зловмисники, завдячуючи злагодженій роботі оперативників місцевого карного розшуку і працівників КОРД, були затримані впродовж кількох годин.

Правоохоронці також кажуть, що двоє затриманих – колишні працівники міліції. Один з них звільнився ще три роки тому і обрав «широку» дорогу, інший – не пройшов атестацію.

Майно, гроші і зброя у нападників вилучені.