КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України


Challenge KORD1


 

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ особливого призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
"Ще з часів Радянського Союзу в міліції були сформовані різні спецпідрозділи, але не існувало єдиної тактики і стратегії в підготовці бійців, кожен начальник показував своє кунг-фу, використовуючи отриманий раніше досвід. Приходили туди дослужувати з ПДВ, спецназу ГРУ. Серед командирів були і військові, які пройшли Афганістан. Так і наповнювалося кадрами", - пригадує генерал Руденко.
Сьогодні ж спецназ поліції, за його словами, це елітний підрозділ, з високим рівнем професійної підготовки, жорсткими критеріями відбору та єдиними стандартами.

"По суті, ми готуємо штурмові загони, які працюють в умовах міста, забезпечуючи затримання небезпечних правопорушників…", – додає заступник Голови Нацполіції Олексій Руденко.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,

Заступник Голови Національної поліції України

генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.

Громадянин України.

Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.

У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.

Має наукове звання кандидат юридичних наук.

З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.

Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.

Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.

У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.

З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.

З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.
Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.

«КОРД» має нову організаційну структуру і діє на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.
Під керівництвом досвідчених інструкторів створюється універсальна школа поліцейського спецназу, де бійців навчають єдиній тактиці дій, стилю ведення вогню, прийомам рукопашного бою тощо.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІ КОРДУ, "ДОЗОРУ" І ТАКТИКИ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ КУРСУ ПІДГОТОВКИ (ВІДЕО)
СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІ КОРДУ, "ДОЗОРУ"
І ТАКТИКИ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ
ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ПРО
ПРОХОДЖЕННЯ КУРСУ ПІДГОТОВКИ
20 Жовтня 2017
СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІ КОРДУ, "ДОЗОРУ" І ТАКТИКИ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ КУРСУ ПІДГОТОВКИ (ВІДЕО) (ФОТО)
Сьогодні, 20 жовтня, бійці підрозділу спеціального призначення КОРД (Корпус оперативно-раптової дії), поліцейські тактичних підрозділів патрульної поліції та прикордонники загону спеціального призначення «ДОЗОР» отримали сертифікати про закінчення тренінгів з підготовки та проведення спецоперацій.

СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІ КОРДУ, "ДОЗОРУ" І ТАКТИКИ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ КУРСУ ПІДГОТОВКИ (ВІДЕО) (ФОТО)

Сьогодні, 20 жовтня, бійці підрозділу спеціального призначення КОРД (Корпус оперативно-раптової дії), поліцейські тактичних підрозділів патрульної поліції та прикордонники загону спеціального призначення «ДОЗОР» отримали сертифікати про закінчення тренінгів з підготовки та проведення спецоперацій.

У заході взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, Голова Національної поліції України Сергій Князєв та перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк.

Очільник МВС Арсен Аваков нагадав, що останнім часом рівень довіри до поліції суттєво зріс. 

«Кожен з вас на службі українського народу, і дуже важливо, щоб ця довіра до вас була базою вашої ефективності. Розраховую на те, що у складних ситуаціях еліта нашого спецназу, яка тут знаходиться, зможе проявити себе і блокувати будь-які загрози для громадянського суспільства. Стримана, впевнена сила. Те, що хочемо ми мати в себе за спиною. Кожен громадянин України. Дякую вам, слава Україні!», – звернувся глава МВС до всіх присутніх.

Він також подякував американським інструкторам, які провели курс для українських правоохоронців.

Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович висловила подяку американським фахівцям, які готували українських правоохоронців, тим самим допомагаючи розбудові правоохоронних органів України.

«Ми розуміємо, що тренінги, які ви пройшли, є життєво важливими для правоохоронців України. Україна продовжує протистояти безпрецедентним викликам у сфері безпеки та верховенства права, що надходять з боку внутрішніх та зовнішніх сил. І бійці, які зібралися сьогодні, є основою такої спроможності України в подоланні таких викликів», – наголосила Марі Йованович.

Вона також додала, що подібні спільні тренінги сприятимуть подальшій ефективній роботі правоохоронної системи України.

Водночас Голова Національної поліції України Сергій Князєв подякував за таку допомогу і наголосив, що поліція всіляко сприятиме й подальшому навчанню поліцейських. Адже підготовлені американськими фахівцями правоохоронці тепер і самі можуть бути інструкторами.

«По прибуттю на місце служби потрібно створити маленькі навчальні центри та передати ті практичні навички, які ви отримали. І чесно виконувати той девіз, який ми з вами поставили за мету, створивши Національну поліцію, – «Служити та захищати», –  підкреслив Сергій Князєв.

Тренінги для працівників тактичних груп поліції та спецпризначенців КОРДу тривали протягом трьох тижнів. Навчання проводились за підтримки відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні та Міжнародної програми підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США (ICITAP).

Інструктори управління «SWAT» Департаменту поліції міста Х’юстон (США) навчали заступників командирів обласних підрозділів поліції особливого призначення КОРД та поліцейських тактичних підрозділів патрульної поліції – навичкам із планування спецоперацій, звільнення заручників, тактики використання вогнепальної зброї та штурму транспортних засобів.

Водночас спеціалісти Адміністрації боротьби з незаконним обігом наркотиків Департаменту юстиції США (DEA) проводили тренінги для поліцейських штурмових відділів КОРД (Нацполіція) та прикордонників підрозділу «ДОЗОР» (Державна прикордонна служба).

Нагадаємо, спецпризначенці КОРДу поповнили лави поліції Хмельниччини та Луганщини.

Крім того, заступник Голови Національної поліції України Олексій Руденко повідомив, що на початку 2018 року підрозділи КОРДу працюватимуть у всіх регіонах країни.

ВІДЕО: https://youtu.be/ASgGlng1574


Департамент комунікації

Національної поліції України

КОРД
19 Жовтня 2017
НА ОДЕЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВИЯВИЛИ "КОНОПЛЯНИЙ РАЙ" НА ТЕРИТОРІЇ ДОМОВОЛОДІНЬ МІСЦЕВИХ ЖИТЕЛІВ (ВІДЕО) (ФОТО)
Троє жителів Білгород-Дністровського району вирощували для подальшого збуту на своїх присадибних ділянках рослини конопель. За оцінками «чорного» ринку вартість наркотичної речовини становить понад 16 мільйонів гривень.

НА ОДЕЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВИЯВИЛИ "КОНОПЛЯНИЙ РАЙ" НА ТЕРИТОРІЇ ДОМОВОЛОДІНЬ МІСЦЕВИХ ЖИТЕЛІВ (ВІДЕО) (ФОТО)

Троє жителів Білгород-Дністровського району вирощували для подальшого збуту на своїх присадибних ділянках рослини конопель. За оцінками «чорного» ринку вартість наркотичної речовини становить понад 16 мільйонів гривень.

3

Під час оперативної закупки марихуани працівники відділу протидії наркозлочинності спільно зі спецпідрозділом «КОРД», слідчим управлінням ГУНП в Одеській області та під процесуальним керівництвом Прокуратури Одеської області викрили жінку, яка вивела їх на наркопостачальників. Двоє з них мешкали у с. Шабо, а третій - у сусідньому селі.

корд1

корд-нарко1

У ході санкціонованого обшуку, поліцейські на присадибних ділянках домоволодінь правопорушників виявили та вилучили 216 кілограмів марихуани та 100 кущів конопель.

4

12

7

6

8

17

19

20

Встановлено, що троє зловмисників перебували в змові між собою.

Як зізналися правопорушники, вони вчиняли вказані кримінальні діяння з метою  незаконного збагачення. За місцем мешкання одного з них виявлені та вилучені грошові кошти у сумі 3 750 гривень, 1 692 долари США та 665 євро, отримані за збут наркотиків.

За оцінками чорного ринку, вартість вилученої наркотичної сировинистановить понад 16 мільйонів гривень. Усе вилучене направлено на експертизу.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

ВІДЕО: https://youtu.be/bX3d1Ths7hU

Відділ комунікації поліції Одеської області

КОРД
4 Жовтня 2017
У ЖОВТИХ ВОДАХ ПОЛІЦІЯ ЗАТРИМАЛА УЧАСНИКІВ ЗЛОЧИННОЇ ГРУПИ З НАРКОТИЧНИМИ ЗАСОБАМИ НА ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ (ФОТО)
Усього за місцем їх мешкання співробітники управління протидії наркозлочинності та слідчі, із залучення спепідрозділу «КОРД», провели 10 санкціонованих обшуків. В результаті було вилучено марихуану, опій ацетильований та опій екстракційний, вартість яких, за цінами «чорного ринку» становить 510 тис. гривень.

У ЖОВТИХ ВОДАХ ПОЛІЦІЯ ЗАТРИМАЛА УЧАСНИКІВ ЗЛОЧИННОЇ ГРУПИ З НАРКОТИЧНИМИ ЗАСОБАМИ НА ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ (ФОТО)

Усього за місцем їх мешкання співробітники управління протидії наркозлочинності та слідчі, із залучення спепідрозділу «КОРД», провели 10 санкціонованих обшуків. В результаті було вилучено марихуану, опій ацетильований та опій екстракційний, вартість яких, за цінами «чорного ринку» становить 510 тис. гривень.

Зокрема, за місцем мешкання 57-річного раніше судимого чоловіка правоохоронці вилучили 200 г марихуани, 1 л опію екстракційного та 70 г ангідриду оцтової кислоти.

У квартирі ще двох учасників злочинної групи були виявлені медичні шприци, дозовано наповнені опієм ацетильованим та опієм екстракційним, і бульбулятори.

Ще один чоловік зберігав у квартирі 2 тротилові шашки та 10 набоїв.

Всі вилучені речовини направлені на експертизу до НДЕКЦ.

Наразі вирішується питання про відкриття кримінальних проваджень за статтями 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) та 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Відео: https://youtu.be/8DZT2NQCKcE

Відділ комунікації поліції Дніпропетровської областіКОРД
3 Жовтня 2017
ПРАВООХОРОНЦІ У ЗАПОРІЖЖІ ВИЛУЧИЛИ АРСЕНАЛ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ (ФОТО)
Під час операції «Зброя та вибухівка» поліцейські затримали місцевого мешканця за підозрою у скоєнні злочину у сфері незаконного обігу зброї. У зловмисника вилучили близько 5000 боєприпасів та 8 одиниць зброї.

ПРАВООХОРОНЦІ У ЗАПОРІЖЖІ ВИЛУЧИЛИ АРСЕНАЛ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ (ФОТО)

Під час операції «Зброя та вибухівка» поліцейські затримали місцевого мешканця за підозрою у скоєнні злочину у сфері незаконного обігу зброї. У зловмисника вилучили близько 5000 боєприпасів та 8 одиниць зброї.

«02 жовтня співробітники Управління карного розшуку ГУНП в Запорізькій області спільно з спецпризначенцями «КОРД» під час проведення профілактичних заходів, пов’язаних із вилученням з незаконного обігу зброї, вибухівки та боєприпасів затримали мешканця Запоріжжя, який займався придбанням, зберіганням, збутом та носінням вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових речовин на території Запорізької області», - розповів начальник ГУНП в Запорізькій області Олег Золотоноша

Поліцейські під час документування злочинної діяльності та в ході санкціонованих обшуків у зловмисника вилучили:

-автомат АКС-74 калібру 5,45 мм.;

-4 одиниці РПГ-26;

-2 одиниці РПГ-18;

-40 одиниць ВОГ-25;

-17 гранат РГД-5;

-13 гранат Ф-1;

-21 одиницю УЗГМ-2;

-2 гранати РГО;

-гранату РГН;

-тротилову шашку вагою 600 гр.;

-644 набої калібру 7,62 мм. до АК;

-3640 набоїв калібру 7,62 мм. ЛПС (до СВД);

-277 набоїв калібру 5,45 мм. до АК;

-кулемет ПКТ калібру 7,62 мм.;

-кулеметну стрічку з набоями калібру 7,62 мм. ЛПС у кількості 18 од.;

-снаряд калібру 30 мм.;

-набій калібру 14,5 мм.;

-4 сигнальні ракети.

Вилучене направлено на дослідження до Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Раніше засудженого мешканця міста 1980 року народження затримали в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України.

Триває розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

На даний час слідство встановлює джерело надходження зброї та боєприпасів.

З початку 2017 року запорізькою поліцією 235 особам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом зброї, боєприпасів або вибухових речовин.

Нагадаємо, що поліцейські викрили організовану злочинну групу, яка на території чотирьох областей України розповсюджувала наркотичний засіб «метадон».

 

Відділ комунікації

 поліції Запорізької області

КОРД
1 2 3 4 5

Завдання КОРД

 • Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;
 • Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;
 • Звільняє заручників;
 • Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;
 • Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;
 • Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;
 • Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;
 • Забезпечує здійснення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Інтерактив

Показати
 • Фото
 • Відео
 • Всі

Вимоги до кандидатів
на службу КОРД

Підрозділи спеціальних операцій комплектуються на добровільних засадах і контрактній основі особами, які:
мають досвід практичної роботи (служби) в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Збройних силах, Службі безпеки України не менше трьох років;
брали участь у проведенні антитерористичної операції у складі підрозділів, утворених відповідно до законодавства України
пройшли спеціальне психологічне та медичне обстеження, за результатами яких визнані придатними до проходження служби у підрозділах проведення спеціальних операцій;
успішно здали нормативи з фізичної підготовки та пройшли п’яти-добовий курс на витривалість;
пройшли спеціалізоване навчання у Департаменті організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії та успішно здали іспити;
пройшли співбесіду із керівництвом Департаменту КОРД
Кандидат (за наявності його згоди) на заміщення посади у відділі проведення спеціальних операцій спецпідрозділу КОРД може бути опитаний спеціалістом служби із застосуванням комп’ютерного поліграфа.
Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.
У повсякденній службово-бойовій діяльності працівники спецпідрозділу КОРД неухильно дотримуються положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Національної поліції та Присяги поліцейського.