КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
4 лютого 2015 року перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності повідомила, що сучасний та професійний правоохоронний спецназ в Україні створюють на базі спеціального підрозділу «Сокіл».
«У Києві з'явився перший професійний спецназ і шлях до цього був нелегкий", - наголосила голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.
Громадянин України.
Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.
У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.
Має наукове звання кандидат юридичних наук.
З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.
Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.
Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.
У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.
З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.
З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Вітаючи бійців Хатія Деканоідзе зазначила, що в Національній поліції України відтепер є ще один історичний день. «У Києві з'явився перший професійний спецназ", - наголосила вона і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.

Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.
«КОРД» має нову організаційну структуру і діятиме на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

Екзамен, долі секунд і купа стріляних гільз: КОРД продемонстрував уміння влучно стріляти (ВІДЕО)
Екзамен, долі секунд і купа
стріляних гільз: КОРД продемонстрував
уміння влучно стріляти
16 Березня 2017
Екзамен, долі секунд і купа стріляних гільз: КОРД продемонстрував уміння влучно стріляти (ВІДЕО) (ФОТО)
Інструктор Артур багато жартує. Якась мить, і в групі кандидатів до КОРДу лунає сміх. У відповідь хтось навіть намагається підкусити наставника. Потім знову тир підкоряє тиша.

Екзамен, долі секунд і купа стріляних гільз: КОРД продемонстрував уміння влучно стріляти (ВІДЕО) (ФОТО)

Інструктор Артур багато жартує. Якась мить, і в групі кандидатів до КОРДу лунає сміх. У відповідь хтось навіть намагається підкусити наставника. Потім знову тир підкоряє тиша.

 860.jpg

Неозброєним оком видно: хлопці хвилюються. Воно й не випадково, бо у них сьогодні відповідальна місія – екзамен з вогневої підготовки. Хто його не здасть, більше не сміятиметься, бо доведеться їхати додому без сертифікату. Того самого заповітного документу, який, мов золотий ключ, відкриває дорогу для подальшої служби у поліцейському спецназі.

 IMG_8405.JPG

-                     Пам’ятаймо про безпеку, вперед!, - командує інструктор.

 IMG_8239.JPG

І ось перша четвірка твердо крокує на вогневу позицію.

 IMG_8349.JPG

-                     Ціль!, - знову лунає команда.

-                     Бах, бах, бах!

 IMG_8243.JPG

Силенна купа куль летить одразу у чотири мішені. Повітря тиру наповнюється густим їдким димом.

 IMG_8385.JPG

Пальба завершена. Враз пригадав, як там - на армійському полігоні у Яворові доводилось стріляти в бік лісу за кілометр. Тут – все інакше. До мішені 5 метрів. Потім рахую кроками – 7, 9.

 IMG_8272.JPG

Саме на таких відстанях вчать поліцейський спецназ «працювати» в умовах закритих приміщень. Всі розуміють, що відстань до «небезпеки» може бути метр, три, п’ять.

-                     Як потрібно відстрілятись, щоб успішно здати екзамен?, - цікавлюсь у Владислава, він з Херсонщини.

-                     Бачиш мішень? Піди подивись, - відповідає.

 IMG_8130.JPG

Йду. Після перших же пострілів кандидата в КОРД мішень дірява, однак до решета ще далеко.

Повертаючись з вогневої позиції, мимохідь взнаю: насправді для успішної здачі екзамену існує два головних критерії – влучно зрикошетити мішень і вкластись у визначений час. Він, до речі, мінімальний. Тож думати на вогневій позиції не доводиться. Там працює мозок стрільця і його м’язова пам'ять.

IMG_8123.JPG

Все має бути швидко і максимально влучно. Саме на це орієнтують нових бійців КОРД під час виконання вправ зі зброї. 

Відео: https://youtu.be/alp2aUbPhWw

КОРД
10 Березня 2017
На Київщині КОРД пов’язав кримінальний дует з широкою спеціалізацією (ФОТО)
Затримані підозрюються у викраденні людей, умисних вбивствах, збуті наркотиків та інших злодіяннях

На Київщині КОРД пов’язав кримінальний дует з широкою спеціалізацією (ФОТО)

Затримані підозрюються у викраденні людей, умисних вбивствах, збуті наркотиків та інших злодіяннях   

Штурмові групи поліцейського спецназу одночасно працювали у містах Борисполі, Ірпені і в селі Крюківщина на Київщині.

1.jpg

 "39-річного лідера кримінальної групи спецпризначенці затримали в Борисполі у його ж помешканні. При затриманні зловмисник чинив опір, однак пізніше зізнався правоохоронцям, що це сталось, бо його хватив переляк. 36-річного спільника поліцейські спецназівці пов’язали  в Ірпені", - розповів командир штурмової групи.

Він також повідомив, що обоє кримінальники мають в своєму розпорядженні зареєстровану зброю – мисливські рушниці і пристрої для відстрілу гумових куль.

2.jpg

Затриманим наразі інкримінують щонайменше п’ять статей кримінального кодексу. Серед них – викрадення людей, умисні вбивства, збут наркотиків, хуліганство і незаконне перешкоджання проведенню мітингів.  

Як повідомлялось раніше, на Дніпропетровщині озброєний до зубів водій MAZDA збив на смерть двох дівчат. Для затримання особливо небезпечного наїзника залучали місцевий КОРД. 

КОРД
6 Березня 2017
Тренувальний центр КОРД прийняв нових конкурсантів із Запоріжжя і Кропивницького (ФОТО)
Сьогодні, 6 березня, з майбутніми поліцейськими спецназівцями відбулись перші заняття з вогневої підготовки. Всього до Центру підготовки підрозділів особливого призначення прибули 36 поліцейських, які пройшли жорсткий відбір і планують пов’язати своє життя зі спецназом поліції

Тренувальний центр КОРД прийняв нових конкурсантів із Запоріжжя і Кропивницького (ФОТО)

Сьогодні, 6 березня, з майбутніми поліцейськими спецназівцями відбулись перші заняття з вогневої підготовки. Всього до Центру підготовки підрозділів особливого призначення прибули 36 поліцейських, які пройшли жорсткий відбір і планують пов’язати своє життя зі спецназом поліції.

 0-02-05-f26f6a10c3e2a8fda9cf6afa00e754b161891824c7ac7f79395ce175c0092354_full.jpg

"Двомісячне навчання у Тренувальному центрі – серці КОРДу –  є останнім етапом професійного відбору працівників до поліцейського спецназу. Тут працюють найкращі спеціально відібрані інструктори. Вони ж розробили унікальний курс тренувань для майбутніх спецпризначенців і посилено тренуватимуть їх. Головна ж мета навчання полягає в тому, щоб усіх бійців навчити єдиній тактиці дій, стилю ведення вогню, прийомам рукопашного бою тощо", - розповів т.в.о. начальника Департаменту організації діяльності КОРД Національної поліції України Іван Худоба.

0-02-05-eaa35816d6473e4596503992bb7b563c82ff07ae2e460527e2f2c40e5a6c4d26_full.jpg

Він також зазначив, що чимало уваги приділятиметься тактиці дій малих і середніх груп. Бійці отримають глибокі знання з тактичної медицини. Вони вчитимуться рятувати життя своїх колег під час виконання спеціальних операцій. При чому майбутнім спецназівцям моделюватимуться різні ситуації, а саме навчання відбуватиметься в екстремальних умовах.

0-02-05-6f1ff5cca9a01264f4fa8dbd72ffddc5dc10c57cc2e570b772bc2e7cfecb19fe_full.jpg

Іван Худоба додав, що під час двомісячного навчання майбутні працівники підрозділів поліції особливого призначення отримають ґрунтовні знання законодавчої бази та інші необхідні знання й досвід, котрі знадобляться їм у подальшій роботі.

0-02-05-78604c8b23875a008a414b647e6e19f00a7b2bb472c9d6670fb76bf97652cbc7_full.jpg

Як повідомлялось раніше, днями під Києвом тестували кандидатів у КОРД. Півсотні претендентів зголосились пройти додатковий набір до поліцейського спецназу.

КОРД
3 Березня 2017
ПОЛІЦІЯ ХЕРСОНЩИНИ ТА МИКОЛАЇВЩИНИ ПОПОВНИЛАСЬ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦЯМИ КОРД (ВІДЕО) (ФОТО)
Сьогодні, 3 березня, 40 бійців підрозділу спеціального призначення КОРД (Корпус оперативно-раптової дії) отримали сертифікати про закінчення курсу підготовки. Середній вік випускників – 30 років. Вони нестимуть службу у Херсонській та Миколаївській областях

ПОЛІЦІЯ ХЕРСОНЩИНИ ТА МИКОЛАЇВЩИНИ ПОПОВНИЛАСЬ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦЯМИ КОРД (ВІДЕО) (ФОТО)

Сьогодні, 3 березня, 40 бійців підрозділу спеціального призначення КОРД (Корпус оперативно-раптової дії) отримали сертифікати про закінчення курсу підготовки. Середній вік випускників – 30 років. Вони нестимуть службу у Херсонській та Миколаївській областях.

У заході взяли участь перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий, глава Національної поліції України Сергій Князєв, заступник керівника Нацполіції Олексій Руденко та керівник відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Крістофер Сміт.

За словами Сергія Ярового, до КОРД потрапили гідні люди, які пройшли бойові дії в зоні АТО – ті, хто гідно ніс службу по охороні спокою громадян держави.

«Ваші патріотизм, гідність та професіоналізм будуть серйозною допомогою Національній поліції і керівникам територіальних органів поліції. Абсолютно впевнений у вашій підготовці та професіоналізмі. Хочу подякувати вам за роботу. Я впевнений, що ми побудуємо гідну державу», – зазначив перший заступник міністра внутрішніх справ.

Навчання у Центрі підготовки підрозділів поліції особливого призначення тривало два місяці. Усі бійці пройшли навчання за методикою підготовки спецназу Адміністрації США з питань боротьби з наркотиками, спецназу Прикордонного патруля США та групи спеціального призначення дивізіону «Техаські рейнджери» Служби Маршалів США – за підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки.

За словами Голови Національної поліції України, головна мета навчання – відпрацювати єдину тактику дій спецназу поліції. Цей передовий підрозділ поліції має виконувати не політичну, а поліцейську функцію – захищати громадян.

«Стартувало вас близько 400 чоловік, до фінішу дійшли 40. І це хороший результат. Ви першими прийматиме удар по затриманню злочинців. Дуже би хотілося, аби при прийнятті миттєвого рішення, а такі ситуації будуть, ви максимально захищали особовий склад та громадян», – зазначив Сергій Князєв.

КОРД, який побудований за моделлю американського SWAT, – абсолютно новий, єдиний і універсальний підрозділ особливого призначення Національної поліції України. Основними його завданнями є затримання особливо небезпечних озброєних злочинців та організованих кримінальних груп, проведення спецоперацій зі звільнення заручників тощо.

Бійці КОРД також надають підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками та беруть участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України.

«Ви 12-та і 13-та групи, які успішно закінчили цей курс. Те, що ми вам показали: тактику дій у малих групах, ножовий бій, парамедицину та інші елементи, ви повинні щодня тренувати та проходити заняття на місцях. Ваше ремесло – це «м’язова пам'ять». І якщо боєць буде постійно тренуватися на місцях, то у бою він буде першим. Друге та не менш важливе – це планування спецоперацій. Це передумова вашого успіху. Для вас життя людини має бути передусім», – сказав Олексій Руденко.

Керівник відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні Крістофер Сміт зазначив, що добре пам’ятає минулорічний випуск першої групи КОРД у Києві.

«Нам приємно бути вашими партнерами та бачити широкі перспективи подальшого співробітництва. Ви – елітний спецпідрозділ Національної поліції, на вас розраховує народ та партнери», – підкреслив Крістофер Сміт.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день діє 11 територіальних підрозділів КОРД – у Київській, Житомирській, Рівненській, Закарпатській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Чернівецькій, Одеській, Донецькій областях та у Києві. У планах – підготувати КОРД для решти областей.

Відео: https://youtu.be/W_G1ieH83Uc

Департамент комунікації МВС України

КОРД
1 2 3 4 5

Завдання КОРД

 • Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;
 • Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;
 • Звільняє заручників;
 • Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;
 • Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;
 • Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;
 • Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;
 • Забезпечує здійснення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Інтерактив

Показати
 • Фото
 • Відео
 • Всі

Вимоги до кандидатів
на службу КОРД

Підрозділи спеціальних операцій комплектуються на добровільних засадах і контрактній основі особами, які:
мають досвід практичної роботи (служби) в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Збройних силах, Службі безпеки України не менше трьох років;
брали участь у проведенні антитерористичної операції у складі підрозділів, утворених відповідно до законодавства України
пройшли спеціальне психологічне та медичне обстеження, за результатами яких визнані придатними до проходження служби у підрозділах проведення спеціальних операцій;
успішно здали нормативи з фізичної підготовки та пройшли п’яти-добовий курс на витривалість;
пройшли спеціалізоване навчання у Департаменті організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії та успішно здали іспити;
пройшли співбесіду із керівництвом Департаменту КОРД
Кандидат (за наявності його згоди) на заміщення посади у відділі проведення спеціальних операцій спецпідрозділу КОРД може бути опитаний спеціалістом служби із застосуванням комп’ютерного поліграфа.
Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.
У повсякденній службово-бойовій діяльності працівники спецпідрозділу КОРД неухильно дотримуються положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Національної поліції та Присяги поліцейського.