КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України


Challenge KORD1


 

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ особливого призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
"Ще з часів Радянського Союзу в міліції були сформовані різні спецпідрозділи, але не існувало єдиної тактики і стратегії в підготовці бійців, кожен начальник показував своє кунг-фу, використовуючи отриманий раніше досвід. Приходили туди дослужувати з ПДВ, спецназу ГРУ. Серед командирів були і військові, які пройшли Афганістан. Так і наповнювалося кадрами", - пригадує генерал Руденко.
Сьогодні ж спецназ поліції, за його словами, це елітний підрозділ, з високим рівнем професійної підготовки, жорсткими критеріями відбору та єдиними стандартами.

"По суті, ми готуємо штурмові загони, які працюють в умовах міста, забезпечуючи затримання небезпечних правопорушників…", – додає заступник Голови Нацполіції Олексій Руденко.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,

Заступник Голови Національної поліції України

генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.

Громадянин України.

Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.

У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.

Має наукове звання кандидат юридичних наук.

З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.

Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.

Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.

У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.

З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.

З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.
Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.

«КОРД» має нову організаційну структуру і діє на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.
Під керівництвом досвідчених інструкторів створюється універсальна школа поліцейського спецназу, де бійців навчають єдиній тактиці дій, стилю ведення вогню, прийомам рукопашного бою тощо.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДОНЕЧЧИНИ ПЕРЕКРИЛИ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ КАНАЛ ЗБУТУ МЕТАМФЕТАМІНУ
ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДОНЕЧЧИНИ
ПЕРЕКРИЛИ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ
КАНАЛ ЗБУТУ МЕТАМФЕТАМІНУ
18 Грудня 2017
ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДОНЕЧЧИНИ ПЕРЕКРИЛИ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ КАНАЛ ЗБУТУ МЕТАМФЕТАМІНУ (ФОТО)
Одночасно проведено близько 15 обшуків у містах Донеччини та Дніпра. Вилучено велику кількість банківських карток, мобільних телефонів, кілька видів наркотиків, приладдя для його виготовлення, грошові кошти та журнали обліку.

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДОНЕЧЧИНИ ПЕРЕКРИЛИ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ КАНАЛ ЗБУТУ МЕТАМФЕТАМІНУ (ФОТО)

Одночасно проведено близько 15 обшуків у містах Донеччини та Дніпра. Вилучено велику кількість банківських карток, мобільних телефонів, кілька видів наркотиків, приладдя для його виготовлення, грошові кошти та журнали обліку.

Заходи проводилися співробітниками управління протидії наркозлочинності, слідчого управління поліції в Донецькій області, представниками обласної прокуратури за сприяння оперативної частини Торецької виправної колонії із залученням спецпризначенців з КОРДу.

Наркотрафик 16

Документування злочину тривало більше півроку. Встановлено, що члени наркоугрупування познайомилися у місцях позбавлення волі, більша частина з яких відбувала покарання за незаконний обіг наркотиків. Ідея організації своєї злочинної схеми належить мешканцю Дніпра 1980 року народження. До активу групи входило 5 осіб – мешканці як Донеччини, так і сусідньої області.

Своєрідне «підприємство» з виготовлення метамфетаміну мало своє керівництво, «кухара», посередників та розповсюджувачів. Кожен з них мав свій дохід від діяльності. Так, наприклад, дніпрянин, що виготовляв раз на 2-3 дні партію наркотику, отримував в середньому 50 гривень за 1 грам готового продукту при щоденному виході в 50 грамів. Посередники забирали свої замовлення за ціною 400 гривень за грам, а кінцевий споживач платив 700 гривень.

Схема була відточеною та ретельно спланованою. Діями кожного із зловмисників керував безпосередньо організатор. Обов’язковою умовою функціонування наркотрафіку була відмова працювати в борг, тобто чергова партія прямувала до отримувача лише після зарахування або передачі грошей.

Поліцейські та співробітники прокуратури провели необхідних комплекс оперативних та розшукових заходів, спланували та реалізували комбінацію, яка дозволила провести одночасно близько 15 обшуків, а 5 осіб-членів групи доправити до Маріуполя. Судом їм обрано запобіжний захід – арешт з альтернативою у вигляді застави в сумі від 106 до 520 тисяч гривень.

Досудове розслідування за кримінальним провадженням, відкритим за ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України, триває.

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

Наркотрафик 16

 

Відділ комунікації поліції

Донецької області

КОРД
14 Грудня 2017
ПО СПРАВІ БАНДИ "ФЕЙКОВИХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ" ПРОВЕДЕНО БЛИЗЬКО 30 ОБШУКІВ - СЕРГІЙ КНЯЗЄВ (ФОТО)
Про це Голова Національної поліції України повідомив сьогодні, 14 грудня. За його словами, вилучені речові докази допоможуть поліції в розслідуванні й інших правопорушень на території України.

ПО СПРАВІ БАНДИ "ФЕЙКОВИХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ" ПРОВЕДЕНО БЛИЗЬКО 30 ОБШУКІВ - СЕРГІЙ КНЯЗЄВ (ФОТО)

Про це Голова Національної поліції України повідомив сьогодні, 14 грудня. За його словами, вилучені речові докази допоможуть поліції в розслідуванні й інших правопорушень на території України.

Керівник Нацполіції розповів деталі затримання зухвалої банди, затриманої вчора поліцейськими і працівниками СБУ.

За словами Сергія Князєва, у Києві проводилася виставка ювелірної галузі, куди з’їхалися її представники зі всієї держави. Після закінчення заходів один із підприємців, виїхавши до місця свого проживання, додому не прибув.

Правоохоронці встановили, що на території Житомирської області автомобіль підприємця обстріляли зловмисники. Чоловік вижив, метою нападників були ювелірні вироби, які потерпілий представляв на виставці.

«Ми розуміли, що останнім часом, протягом 2017 року, було вчинено ряд зухвалих нападів саме на ювелірні підприємства або на магазини, які займаються реалізацією такої продукції. Вчора була фінальна фаза – затримання злочинної групи при спробі вчинення наступного правопорушення. У зв’язку з тим, що ця група дуже зухвало діяла в Україні, ми бачили неодноразово їхній «почерк», – розповів Сергій Князєв.

Він додав, що затримана група відрізнялася тим, що вчиняла правопорушення у формі працівників поліції, застосовуючи при цьому вогнепальну автоматичну зброю.

«Щоб зберегти життя громадян, було прийнято рішення затримати їх під час вчинення наступного розбійного нападу. Що і було ефективно реалізовано. Зараз проводиться розслідування. Об’єкт дослідження – звідки в них форма, хто в них був організатор, виконавець, «навідники», куди збували викрадене», – зазначив глава відомства.

Описание: Описание: https://www.npu.gov.ua/mvs/img/publishing/?id=2215960

Описание: Описание: https://www.npu.gov.ua/mvs/img/publishing/?id=2215961

Описание: Описание: https://www.npu.gov.ua/mvs/img/publishing/?id=2215962

Сергій Князєв також повідомив, що вчора та сьогодні було проведено, а також ще тривають близько 30 обшуків. Поліцейські вилучили речові докази, які допоможуть в розслідуванні не лише зазначених правопорушень, а й інших, у вчиненні яких підозрюються члени цієї групи.

Нагадаємо, вчора на Запоріжжі було затримано групу "фейкових" поліцейських, які скоювали розбійні напади.

ВІДЕО: https://youtu.be/aG8HB_YZ0l4

Департамент комунікації

Національної поліції України

КОРД
14 Грудня 2017
НА ЗАПОРІЖЖІ ЗАТРИМАНО ГРУПУ "ФЕЙКОВИХ" ПОЛІЦЕЙСЬКИХ, ЯКІ СКОЮВАЛИ РОЗБІЙНІ НАПАДИ (ФОТО)
Співробітниками Департаменту карного розшуку, Головного управління Національної поліції в Житомирській області, поліції в Запорізькій та Одеській областях, Корпусу оперативно-раптової дії Житомира та Запоріжжя спільно зі Службою безпеки України затримано 9 осіб за підозрою у скоєнні серії нападів.

НА ЗАПОРІЖЖІ ЗАТРИМАНО ГРУПУ "ФЕЙКОВИХ" ПОЛІЦЕЙСЬКИХ, ЯКІ СКОЮВАЛИ РОЗБІЙНІ НАПАДИ (ФОТО)

Співробітниками Департаменту карного розшуку, Головного управління Національної поліції в Житомирській області, поліції в Запорізькій та Одеській областях, Корпусу оперативно-раптової дії Житомира та Запоріжжя спільно зі Службою безпеки Українизатримано 9 осіб за підозрою у скоєнні серії нападів.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв розповів, що зловмисникибули затримані під час чергового злочину – нападу на приватний будинок.

«Попередньо встановлено, що всі вони – мешканці окупованої частиниДонеччини та підозрюються в ряді зухвалих розбоїв із застосуванням зброї, що хвилею прокотилися по території держави», – повідомив керівникНацполіції.

Він також зазначив, що зловмисники скоювали розбійні напади на громадян, загалом,  підприємців, перевдягаючись у поліцейську форму.

На місці працює слідчо-оперативна група поліції. Під час затримання у зловмисників вилучено вогнепальну зброю, гранати, формений одяг поліціїта маски.

Обставини події встановлюються.

 Департамент комунікації

Національної поліції України

КОРД
30 Листопада 2017
ПОЛІЦІЯ ЗАПОРІЖЖЯ ТА ДНІПРА ЗАТРИМАЛА ЗЛОЧИННУ ГРУПУ ПСЕВДОПОЛІЦЕЙСЬКИХ (ФОТО)
Правоохоронці двох областей провели комплекс оперативно-розшукових заходів та затримали членів організованої злочинної групи, які протягом 2017 року вчинили ряд крадіжок та розбійних нападів. Під час злочинних дій зловмисники використовували однострій поліцейських.

ПОЛІЦІЯ ЗАПОРІЖЖЯ ТА ДНІПРА ЗАТРИМАЛА ЗЛОЧИННУ ГРУПУ ПСЕВДОПОЛІЦЕЙСЬКИХ (ФОТО)

Правоохоронці двох областей провели комплекс оперативно-розшукових заходів та затримали членів організованої злочинної групи, які протягом 2017 року вчинили ряд крадіжок та розбійних нападів. Під час злочинних дій зловмисники використовували однострій поліцейських.

Вчора, 28 листопада, в результаті проведення спецоперації оперативники Управління карного розшуку в Запорізькій області, спільно з працівниками Дніпропетровської області, Слідчим управлінням, бійцями роти поліції особливого призначення та «КОРДу» під процесуальним керівництвом прокуратури області ліквідували організовану злочинну групу у складі 5 осіб.

Близько 04:30 зловмисники проникли до будинку по вулиці Трансформаторників у місті Запоріжжя де зв’язали кабельними стяжками 31-річну господарку. Під загрозою застосовування зброї та електрошокеру, заволоділи грошима та ювелірними виробами.

Зловмисників - чоловіків 1991, 1990, 1993, 1991 та 1976 років народження – затримали безпосередньо після скоєння злочину. Чотирьох з них затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Фігуранти діяли на території Запорізької та Дніпропетровської областей. Інформацію про потенційних жертв отримували від наводчиків, вивчали спосіб життя потерпілих, розпорядок їх дня та прилеглу місцевість. Під час скоєння злочинів використовували однострій працівників поліції.

Правоохоронці провели ряд обшуків за місцем проживання зловмисників, в ході яких вилучили зброю, формений одяг, номерні знаки та викрадене майно.

Члени злочинної групи підозрюються у скоєні понад 5 розбоїв та крадіжок. Здійснюється перевірка зловмисників на причетність до скоєння інших злочинів на території Запорізької, Дніпропетровської областей та інших регіонів держави.

Триває розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 3 ст. 187 (Розбій) Кримінального Кодексу України. Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Загалом за 10 місяців 2017 року запорізькими поліцейськими направлено до суду кримінальні провадження відносно 6 організованих злочинних груп. Крім того, знешкоджено дві злочинні групи, які вчинили ряд розбійних нападів на території м. Енергодар і Кам’янсько-Дніпровського району та на підприємців, які надавали послуги з обміну валют в Запоріжжі.

Нагадаємо, що співробітники сектору карного розшуку Комунарського відділення поліції затримали групу трьох зловмисників, які проникли до квартири та викрали майно.

ВІДЕО: https://youtu.be/rzdSDVLsOH4


Відділ комунікації

поліції Запорізької області

КОРД
1 2 3 4 5

Завдання КОРД

  • Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;
  • Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;
  • Звільняє заручників;
  • Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;
  • Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;
  • Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;
  • Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;

Інтерактив

Показати
  • Фото
  • Відео
  • Всі

Вимоги до кандидатів
на службу КОРД

Підрозділи спеціальних операцій комплектуються на добровільних засадах і контрактній основі особами, які:
мають досвід практичної роботи (служби) в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Збройних силах, Службі безпеки України не менше трьох років;
брали участь у проведенні антитерористичної операції у складі підрозділів, утворених відповідно до законодавства України
пройшли спеціальне психологічне та медичне обстеження, за результатами яких визнані придатними до проходження служби у підрозділах проведення спеціальних операцій;
успішно здали нормативи з фізичної підготовки та пройшли п’яти-добовий курс на витривалість;
пройшли спеціалізоване навчання у Департаменті організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії та успішно здали іспити;
пройшли співбесіду із керівництвом Департаменту КОРД
Кандидат (за наявності його згоди) на заміщення посади у відділі проведення спеціальних операцій спецпідрозділу КОРД може бути опитаний спеціалістом служби із застосуванням комп’ютерного поліграфа.
Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.
У повсякденній службово-бойовій діяльності працівники спецпідрозділу КОРД неухильно дотримуються положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Національної поліції та Присяги поліцейського.