КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії Національної поліції України
КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії
Національної поліції України

З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

З історії створення 16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.
Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД».

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.
«На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД», - зазначив Арсен Аваков.
Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу спеціального призначення.
З історії створення
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Біографія
4 лютого 2015 року перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності повідомила, що сучасний та професійний правоохоронний спецназ в Україні створюють на базі спеціального підрозділу «Сокіл».
«У Києві з'явився перший професійний спецназ і шлях до цього був нелегкий", - наголосила голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Заступник Голови Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Народився 21 січня 1969 року.
Громадянин України.
Освіта вища, у 1994 році закінчив Українську академію внутрішніх справ, спеціальність - правознавство.
У 2004 році – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України.
Має наукове звання кандидат юридичних наук.
З 1987 по 1989 рік проходив строкову військову службу у Збройних Силах СРСР.
Свій службовий шлях розпочав у 1994 році з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС міста Києва.
Послідовно обіймав посади старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, заступника начальника відділу та начальника відділу карного розшуку ГУМВС міста Києва.
У 2000 році призначений заступником начальника управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві.
З 2003 року обіймав посаду начальника управління карного розшуку ГУМВС України в Київській області, а з 2005 – першого заступника начальника ГУМВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції.
З цієї посади у 2010 році за власним бажанням був звільнений з органів внутрішніх справ.

У 2014 році був поновлений на службі та призначений начальником Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4 березня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 155-р призначений заступником Міністра внутрішніх справ України.

У листопаді 2015 року призначений заступником Голови Національної поліції України.

За вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку, бездоганне виконання службового обов'язку та високий професіоналізм відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.


4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Вітаючи бійців Хатія Деканоідзе зазначила, що в Національній поліції України відтепер є ще один історичний день. «У Києві з'явився перший професійний спецназ", - наголосила вона і додала, що ці хлопці - професіонали, які здатні виконувати поставлені завдання.
Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.

Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.
«КОРД» має нову організаційну структуру і діятиме на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Новини

Масштабна поліцейська операція. Викрито зловмисників, які легалізували купу крадених авто (Відео)
Викрито зловмисників, які легалізували
купу крадених авто
21 Лютого 2017
Масштабна поліцейська операція. Викрито зловмисників, які легалізували купу крадених авто (Відео) (ФОТО)
Лиходії діяли на території 11 регіонів України. Підпільні майстерні виготовляли підроблені документи на викрадені автомобілі, номерні знаки, «перебивали» номери на агрегатах авто. Для затримання зловмисників залучалися працівники поліції особливого призначення КОРД. Про це повідомив Голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Масштабна поліцейська операція. Викрито зловмисників, які легалізували купу крадених авто (Відео) (ФОТО)

Лиходії діяли на території 11 регіонів України. Підпільні майстерні виготовляли підроблені документи на викрадені автомобілі, номерні знаки, «перебивали» номери на агрегатах авто. Для затримання зловмисників залучалися працівники поліції особливого призначення КОРД. Про це повідомив Голова Національної поліції України Сергій Князєв.

0-02-05-cf56c72b573580112c46457bd8a1e593d32ae42e777e8f61fb20be9a648f9a77_full.jpg

Працівники Департаменту карного розшуку Нацполіції спільно з оперативниками Управління карного розшуку та слідчими Одеської області, прокуратурою і Управлінням Служби безпеки Одещини викрили діяльність нелегальної мережі. Її учасники спеціалізувалася на виготовленні і збуті підроблених документів на автомобілі. Зловмисники виготовляли технічні паспорти, державні номерні знаки, змінювали номери агрегатів.

Крім того, члени групи здійснювали несанкціоноване втручання в роботу офіційних електронно-обчислювальних машин, таким чином отримуючи інформацію про зареєстровані в Україні транспортні засоби.  Пізніше вкрадена інформація використовувалася для виготовлення підроблених свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

До складу злочинної групи, в діях членів якої вбачаються ознаки організованості, входило кілька десятків людей. Частина з них організовувала викрадення і зберігання транспортних засобів, інші учасники групи – доставляли викрадені авто до гаражів, де в подальшому автомобілям змінювали номери агрегатів і вузлів.

У той же час кілька осіб приймали замовлення на виготовлення потрібної «продукції», ще частина учасників – підшукували через бази даних інформацію про потрібні авто. На підставі цієї інформації зловмисники, використовуючи корупційні зв’язки у регіональних сервісних центрах, виготовляли підроблені документи і номерні знаки на автомобілі-«двійники».

0-02-05-9c89cf4c081a343c90c0354c810472998eb4f8144fb1865c793cbd21c91a8ed1_full.jpg

Правоохоронцям вже відомо про діяльність злочинної мережі на території 11 регіонів, переважно – західних і центральних. Кільком затриманим зловмисникам вже повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених чотирма статтями Кримінального Кодексу України.

Зокрема, йдеться про незаконне заволодіння транспортними засобами (ст. 289), знищення, підробку або заміну номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу (ст. 290), підроблення документів, печаток штампів та бланків, їх збут та використання (ст. 358), а також несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку (ст. 361 Кримінального кодексу України).

0-02-05-63547bcf644cad32ac1b85a375ade6cd8e7f21d63b5da71d0c42121eb86083d0_full.jpg

0-02-05-e8941913149a7e4b025e31a2099699db673267649b4102884016d8608f5b06e3_full.jpg

«Ми провели 62 обшуки в 11 областях, майже половині України – від Маріуполя до Волині, включаючи Одесу і Київ», – зазначив Сергій Князєв.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили і вилучили 55 автомобілів-«двійників» з підробленими документами про їх реєстрацію, бланкову продукцію, номерні знаки, документи, ключі від викрадених автомобілів, обладнання для «перебивання» номерів агрегатів та вузлів, інші речові докази.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює прокуратура. 

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=xcZvtQbhoYI&feature=youtu.be

Департамент комунікації
Національної поліції України

КОРД
18 Лютого 2017
У Чернівцях КОРД скрутив мисливця за елітними авто (ФОТО)
На Буковині бійці поліцейського підрозділу КОРД затримали двох професійних угонщиків.

У Чернівцях КОРД скрутив мисливця за елітними авто (ФОТО)

На Буковині бійці поліцейського підрозділу КОРД затримали двох професійних угонщиків.

“Поліцейська операція із затримання зловмисників відбулась сьогодні вночі о 03.13”, - повідомляють у чернівецькому КОРДі.

1.jpg

Правоохоронці також кажуть, що в лиходіїв вилучено технічні засоби для здійснення угонів авто, а також засіб для відстрілу гумових куль.

2.jpg

“Мисливці за легкими грошима спеціалізувались на викраденні елітних авто. Крали лише марки автомобілів Mercedes-Benz і Range Rover”, - зазначи керівник спецоперації.

3.jpg

Він додав, що на рахунок угонщиків числиться як мінімум три угони елітних авто.

4.jpg

Також відомо, що один із затриманих раніше вже мав проблеми з законом. Його притягували до кримінальної відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами. 

Із затриманими працюють слідчі.

КОРД
13 Лютого 2017
КОРД скрутив озброєного грабіжника на Дніпропетровщині (ФОТО)
Зловмисник мав стрілецьке озброєння, бойову гранату і бронежилет не гірший від поліцейського спецназу.

КОРД скрутив озброєного грабіжника на Дніпропетровщині (ФОТО)

Зловмисник мав стрілецьке озброєння, бойову гранату і бронежилет не гірший від поліцейського спецназу.

Надзвичайна подія сколихнула мешканців військового містечка, що в селі Черкаське на Дніпропетровщині. Саме тут 29-річний чоловік, якого слідчі підозрюють у скоєнні серійних збройних грабежів, забарикадувався в одній з квартир п’ятиповерхівок і погрожував висадити у повітря усіх, хто намагатиметься проникнути до нього в житло.

111.jpg

При цьому лиходій вигукував, що прикриватиметься «живим» щитом. Як стало відомо пізніше, ним мала стати його співмешканка.

«Отримавши дозвіл на затримання правопорушника і оцінивши ситуацію, я прийняв рішення розпочати з квартирним барикадником переговори», - розповів старший штурмової групи КОРД Андрій.

«На контакт з кордівцями підозрюваний довго не йшов. Погрожував зірвати будинок із мешканцями, потім покінчити з собою, але з часом нам вдалось вмовити його відпустити заручницю. Ще за якийсь час, здався і сам зловмисник», - додає спецпризначенець.

222.jpg

У помешканні барикадника правоохоронці вилучили обріз гладкоствольної рушниці, купу набоїв 16-калібру і бойову гранату Ф-1. Окрім того, було знайдено бронежилет 4-класу захисту.

333.jpg444.jpg555.jpg

Наразі з підозрюваним працюють слідчі Дніпропетровської обласної поліції.

Кримінальне провадження кваліфіковане за ст. 186 ч. 3 Кримінального кодексу України (грабіж).

Грабіжнику загрожує від 4 до 8 років в'язниці.
КОРД
10 Лютого 2017
В ОДЕСІ ЗАТРИМАНО ЕТНІЧНУ ЗЛОЧИННУ ГРУПУ, ЯКА СКОЮВАЛА РОЗБІЙНІ НАПАДИ ТА КРАДІЖКИ З ОФІСІВ І БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ (ВІДЕО) (ФОТО)
Оперативники Управління карного розшуку поліції Одеської області при підтримці бійців спецпідрозділу КОРД та з участю представників прикордонної служби затримали п’ятьох чоловіків, підозрюваних у вчиненні крадіжки з офісу одеської фірми. З місця злочину зловмисники викрали близько двох з половиною мільйонів гривень, валюту, золоті вироби та оргтехніку.

В ОДЕСІ ЗАТРИМАНО ЕТНІЧНУ ЗЛОЧИННУ ГРУПУ, ЯКА СКОЮВАЛА РОЗБІЙНІ НАПАДИ ТА КРАДІЖКИ З ОФІСІВ І БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ (ВІДЕО) (ФОТО)

Оперативники Управління карного розшуку поліції Одеської області при підтримці бійців спецпідрозділу КОРД та з участю представників прикордонної служби затримали п’ятьох чоловіків, підозрюваних у вчиненні крадіжки з офісу одеської фірми. З місця злочину зловмисники викрали близько двох з половиною мільйонів гривень, валюту, золоті вироби та оргтехніку.

Нападників правоохоронці затримали просто в момент скоєння злочину. Затриманими виявилися іноземці віком від 26 до 36 років.

Описание: \\192.168.0.22\Public\Общая\Материалы ДЗГ\2017\02\0_САЙТ\Разбой на дом ЖДЁМ\3.jpg

Описание: \\192.168.0.22\Public\Общая\Материалы ДЗГ\2017\02\0_САЙТ\Разбой на дом ЖДЁМ\4.jpg

В ході огляду автомобіля, на якому пересувалися зловмисники, поліцейські виявили:  три радіостанції, мішки, призначені для перевезення великих сум грошей, де знаходилися  майже 2,4 мільйона гривень, 2 480 доларів США, 635 євро, ноутбуки та золоті ювелірні вироби.

Описание: \\192.168.0.22\Public\Общая\Материалы ДЗГ\2017\02\0_САЙТ\Разбой на дом ЖДЁМ\2.jpg

Описание: \\192.168.0.22\Public\Общая\Материалы ДЗГ\2017\02\0_САЙТ\Разбой на дом ЖДЁМ\1.jpg

Описание: \\192.168.0.22\Public\Общая\Материалы ДЗГ\2017\02\0_САЙТ\Разбой на дом ЖДЁМ\7.jpg

Описание: \\192.168.0.22\Public\Общая\Материалы ДЗГ\2017\02\0_САЙТ\Разбой на дом ЖДЁМ\5.jpg

Зловмисників затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. 

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.ч. 3, 5 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Всім правопорушникам обрано запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави в сумі 5 мільйонів гривень. Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

Перевіряється їх причетність до скоєння розбійних нападів на банківські установи.

Відео: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=8r1LTftj-sE

Відділ комунікації поліції Одеської області

КОРД
1 2 3 4 5

Завдання КОРД

 • Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;
 • Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;
 • Звільняє заручників;
 • Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;
 • Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;
 • Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;
 • Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;
 • Забезпечує здійснення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Інтерактив

Показати
 • Фото
 • Відео
 • Всі

Вимоги до кандидатів
на службу КОРД

Підрозділи спеціальних операцій комплектуються на добровільних засадах і контрактній основі особами, які:
мають досвід практичної роботи (служби) в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Збройних силах, Службі безпеки України не менше трьох років;
брали участь у проведенні антитерористичної операції у складі підрозділів, утворених відповідно до законодавства України
пройшли спеціальне психологічне та медичне обстеження, за результатами яких визнані придатними до проходження служби у підрозділах проведення спеціальних операцій;
успішно здали нормативи з фізичної підготовки та пройшли п’яти-добовий курс на витривалість;
пройшли спеціалізоване навчання у Департаменті організації діяльності Корпусу оперативно-раптової дії та успішно здали іспити;
пройшли співбесіду із керівництвом Департаменту КОРД
Кандидат (за наявності його згоди) на заміщення посади у відділі проведення спеціальних операцій спецпідрозділу КОРД може бути опитаний спеціалістом служби із застосуванням комп’ютерного поліграфа.
Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.
У повсякденній службово-бойовій діяльності працівники спецпідрозділу КОРД неухильно дотримуються положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Національної поліції та Присяги поліцейського.